Veganské BIO sušenky sladké s Quinoou

V roce 2005 se José Luis Valdéz rozhodl, po neustálých problémech svého syna s intolerancí na laktozu, k výrobě vlastní řady sušenek s vysokou energetickou hodnotou bez použití mléka a vajec. Jako základ zvolil špaldovou mouku, oves a olivový olej. Volba těchto ingrediencí není náhoda a tak si o nich pojdme něco říci :

Špaldová mouka : obsahuje nejvíce bílkovin ze všech obilnin a má vysoká obsah vlákniny. Je lehce stravitelná bohatá na minerály a posilje imunitní systém.

Oves : je vysoce bohatý na živiny. Obsahuje dvakrát více tuků než pšenice, více proteinů a sacharidů. Je velmi bohatý na fosfor a železo (více než maso) a vitamín B1. Nejvíce zastoupenou živinou v ovsu jsou sacharidy, které se díky struktuře zrna lehce asimilují a pomalu vstřebávají. Z toho důvodu oves dokáže tělu poskytnout zásobu energie na několik hodin. Oves obsahuje rozpustnou vlákninu, což je druh sacharidů s rosolovitou konzistencí a schopností zadržovat vodu, která mastí a změkčuje trávicí trakt. Proto lze oves využít jako doplněk léčby gastritidy a kolitidy.

Olivový olej : je často označován jako tekutý zázrak a patří mezi jednu z nejzdravějších surovin na světě. Obsahuje totiž vysoké množství mono-nenasycených mastných kyselin a vitamínu A, D, K, E a má výrazné antioxidační účinky.

Quinoa : Semena quinoy vynikají vysokou nutriční hodnotou. Každé semínko obsahuje kompletní bílkovinu, tzn. zastoupení všech esenciálních (pro tělo nepostradatelných) aminokyselin. Quinoa obsahuje lysin a sirné aminokyseliny methionin a cystein, což jsou esenciální aminokyseliny, které jsou ve většině obilovin považovány za limitní (tj. vyskytují se v menším množství než v jiných zdrojích bílkovin).

Aminokyseliny arginin a histidin jsou důležité hlavně v období růstu, proto se u quinoy diskutuje její využití jako součást kojenecké výživy. Quinoa je velice vhodná pro vegetariány a vegany, kde příjem kvalitních bílkovin nemusí být vždy dostatečný.

Třtinový cukr : v nabídce cukrů je nejzdravější variantou cukr třtinový. Obsahuje zdraví prospěšnou melasu, která tam není dodatečně přidávána. Na etiketě takového výrobku je uvedeno, vyroben z cukrové třtiny'. Pak máte záruku, že kupujete pravý třtinový cukr.

Pro delikátní chut jsou sušenky ochuceny skořicí v kombinaci s citronem.

Po přečtení výše uvedeného už možná nebudete patřit mezi ty, kteří řadí jakoukoliv sušenku, mezi tuctový a především levný produkt, ale budete se na ni dívat jako na velmi zdravou a energeticky vysoce bohatou pochoutku. DOPORUČUJEME ZEJMÉNA PRO DĚTI jako zdravou alternativu mlsání.

 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

© 2018 spanelskabiovina.cz | by PCsupport.cz s.r.o.